Haber

Kanal D, Gazze’deki dram nedeniyle 30. yıl etkinliklerini iptal etti

Kanal D, önümüzdeki günlerde 30. yıl etkinliklerini iptal ettiğini duyurdu. Demirören TV Grubu Başkanı Murat Yancı, böyle bir dönemde kutlama yapmanın doğru olmayacağı konusunda anlaştıklarını belirterek, “Gazze’de bir insanlık dramı yaşanırken kutlama yapamazdık.”

Gazze’deki dram 3. haftasında da devam ediyor. Son açıklamalara göre Gazze’ye yönelik saldırılar sonucunda 5 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Sağlık sisteminin tamamen çöktüğü kentte ölenlerin 2 bin 360’ı çocuk, 1 bin 292’si ise kadındı. Saldırılarda yaklaşık 16 bin 500 kişi yaralandı.

KAYITSIZ KALMADI

“Türkiye’nin Kanalı” sloganıyla yayın hayatına devam eden Kanal D, Gazze’de binlerce masum insanın ölümüne kayıtsız kalmadı. 1993 yılında yayın hayatına başlayan, ulusal ve uluslararası platformlarda birçok ilke ve başarıya imza atan Kanal D, Gazze’de yaşanan insanlık dramı nedeniyle 30’uncu yıl dönümü etkinliklerini iptal etti.

YAYIN AKIŞI DÜZENLENDİ

30 yıllık yayın hayatı boyunca barışın, hoşgörünün ve anlayışın önemini vurgulayan; Toplumun her kesimini kucaklayan yayınlarıyla adından söz ettiren Kanal D, Türkiye’de 19-21 Ekim’de ilan edilen yas döneminde yayın akışında düzenleme yaparak dizisinin yeni bölümlerini yayınlamadı. Demirören Medya’nın tüm televizyon kanalları da yas döneminde ekranlarına siyah kurdele taktı.

SORUMLULUK GEREKTİĞİ

Demirören Medya TV Küme Lideri Murat Yancı, 30 yıldır ‘Türkiye’nin Kanalı’ kimliğiyle yayın yaptıklarını ve yaptıkları yapımlarla Türkiye’yi yurt dışında temsil ettiklerini belirterek, “Üstüne aldığımız bu sorumluluktan hareketle yayınımızı iptal etme kararı aldık. Büyük bir heyecanla beklediğimiz 30. yaş kutlamaları.” “Gazze’de insanlık dramı yaşanırken kutlama yapamadık” dedi.

haber-ula.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu